4 vislabākie mēslojumi zemenēm

Mēslojums no maizes ļoti labi ietekmē auga attīstību, pēc dārzkopju pieredzes, jau ir pierādīts, ka oga ļoti labi atsaucas uz piebarojumu no rauga. Mēslojums zemenēm no maizes tiek gatavots ļoti vienkārši, sakaltušu maizi iemērc ūdenī līdz fermentācijai.

Mēslojums ir gatavs pēc 6 – 10 dienām. Iegūto šķīdumu atšķaida ar ūdeni attiecībā 1:10. Raugs veido labvēlīgu vidi zemeņu augšanai, pateicoties rauga sēnītei augsne kļūst skābāka, oga iegūst nepieciešamās barības vielas, un tādā veidā iedarbojas maizes piebarošana – kā mēslojums zemenēm, lai iegūtu lielas ogas.

LASI VĒL: Jods ir labākais zemeņu piebarošanas veids pavasarī. Kā to pielietot un kādus rezultātus sagaidīt?

Daudziem dārzkopjiem nātre ir nezāle, taču to var izmantot kā labu mēslojumu. Kā izrādās, nezāle kā mēslojums zemenēm ir īsts ārstnieciskais eliksīrs. Piebarojumu ir tikpat vienkārši pagatavot, nepieciešams savākt vairākus nātru krūmus, ievietot traukā, apliet ar ūdeni – ja ir iespēja, tad lietus ūdeni – pēc tam uzlikt smagumu uz nātrēm un apklāt trauku ar sietu.

Divas reizes dienā nātru infūziju nepieciešams kārtīgi samaisīt. Pirms uzsākt ārpussakņu piebarošanu, infūziju atšķaida ar ūdeni attiecībā 1:20. Nātres sastāvā ir kālijs un slāpeklis viegli uzsūcamā veidā, bet augsnē pēc apliešanas parādīsies lielāks daudzums slieku.

Spread the love

Pievienot komentāru